PÜYED KIŞ KAMPI 2020

PÜYED KIŞ KAMPI 2020

PÜYED KIŞ KAMPI 2020

Eğitim Günleri: 21-22-23-28-29-30-31 Ocak

Eğitim günlerimiz Özlüce’de bulunan kurumumuzdaki uygulamaları kapsar. Kamp Günlerimiz ise Afyonkarahisar’da yapılacak eğitim kampını kapsar.

Eğitim Saatleri                   : 10:00 – 16:40

Yer                                        :  Nilüfer/Özlüce/ Özel Potansiyel Yetenekliler Araştırma & Eğitim Merkezi

Yaş Grupları                        :   5-12  yaş

Öğrenci Takibi                   : Sınıflar 7-11 kişi olacaktır. Bütün eğitimler ile ilgili çocuğunuzun genel durumunu gözlem ve gelişimini ifade eden eğitimcilerimiz tarafından hazırlanan ve her tema için ayrı ayrı düzenlenen gelişim raporları en geç 10 Günde tarafınıza teslim edilecektir.

Alan Gezileri                      : Öğrenciler planlanan alan gezileri kapsamında müze, laboratuvar, doğa ve birçok çalışma alanını gözlemleyerek bilgi düzeylerini deneyime dönüştürecektir.

Katılım Koşulu                   : Ülkemizde standardizasyonu yapılmış zeka testlerine göre üstün zihin düzeyine sahip çocuklar programa kabul edilecektir. Aileler test sonuç raporlarını bize göndermekle yükümlüdür. Bilim sanat merkezine devam eden öğrencilerden herhangi bir belge istenmeyecektir. Ayrıca parlak zihin düzeyine sahip çocuklar da kendi zihinsel akranlarının bulunduğu sınıflarda programa dahil edilecektir.

Not : Okul Öncesi seviyesindeki öğrencilere test/tanılama zorunluluğu tutulmamaktadır.

 

Kamp Günleri :

1.Seçenek                                  : 21 Ocak 2020 – 24 Ocak 2020
(Bu seçeneğin kontenjanı dolmuştur. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz.)
2.Seçenek                                  :  24 Ocak 2020 – 27 Ocak 2020
(Öğrencilerimiz için 9 gündüz, 3 akşam atölye çalışması, Velilerimiz için 3 eğitim semineri)

Yaş Grupları                        :   5-13 yaş

Konaklama Yapılacak Tesis:  İkbal Thermal Hotel & Spa – Afyonkarahisar

Tesis Kategorisi                        : 5 Yıldızlı Termal Hotel

Kamp Konaklama Pansiyon Tipi : Tam Pansiyon (açık büfe kahvaltı, açık büfe öğle yemeği ve açık büfe akşam yemeği)

(Türk hamamları, Sauna, Yüzme havuzları, Fitness center, Squash, Masa tenisi, Mini club, Oyun salonu, 1200 m. Uzunluğunda 3 kategoride(çim, ince çakıllı, kauçuk) yürüyüş yolu, 1 adet suni çimli futbol sahası)

Sertifika                     : Programa katılan öğrencilerimize katılım belgesi verilecektir

 

Kış Sömestr Kampı sırasında;

-Akademisyenler Eşliğinde Aile Eğitim Seminerleri,

-Uzmanlar ve Akademisyenler eşliğinde öğrenci atölyeleri,

-Doğa Bilimleri Eğitimi,

-Robotik

-Astronomi Eğitimi,

-Sanat

-STEM Challenges

-Bilimsel Tematik Atölyeler Yapılacaktır.

 

Üst Düzey Eğitimler Alanında Uzman Akademisyenler ve Sanatçılar Tarafından Gerçekleştirilecektir. Uludağ Kampı Öğrenci eğitiminin yanı sıra AİLE EĞİTİMİNİ de kapsamaktadır. Katkı sağlayacak Eğitimci/Akademisyenler belirlendikçe sitemize eklenecektir.

 

Çocuğum Bu Programa Katılarak Ne Kazanacak

 • Üstün Yetenekliler alanında en etkili bilimsel strateji, yöntem ve uygulamalarla kendisini gerçekleştirme fırsatı bulacak
 • Ülkemizde nadir bilinen ve uygulanan düşünsel becerileri hedefleyen teknikleri öğrenecek
 • Sosyal ve Duygusal gelişiminde önemli düzeyde farklılık olacak
 • Yalnız olmadığını, kendisi gibi hızlı öğrenen, ilgi alanları benzer arkadaşları olduğunu görecek
 • Bizzat rol alarak öğrenecek
 • Zeka seviyelerinden ve farklılıklarından dolayı dışlanmayacakları bir ortamda ders alacak
 • Bilime, teknolojiye, sanata olan merak duygusu artacak
 • Özgüveni gelişecek, liderlik yeteneği artacak
 • Takım çalışmasını öğrenecek
 • Onları anlayan ve ihtiyaçlarını bilen öğretmenleri olacak
 • Zeka ve yetenek alanları gelişecek
 • Problem çözme becerisi artacak
 • Hafta içi sıkılan öğrenci, hafta sonu nefes alacak
 • Eğlenerek öğrenecek
 • Tüketmeyi değil üretmeyi öğrenecek ve üretim süreci evde de devam edecek.
 • Başarı güdüsünü bilgisayar oyunlarında değil gerçek hayatta tadacak
 • Başarılı rol modelleri görecek ve kendine rol model alacak
 • Konsantrasyon ve motivasyonunda iyileşmeler olacak

Otel Fotoğrafları

Nasıl Başvuracağım?

Lütfen öncelikte tüm bilgileri okuyunuz. Ardından aşağıda yazılı “Şimdi Başvurmak İçin Tıklayınız” yazısına tıklayarak başvuru formunu doldurunuz. başvuru formu PüyedAkademi yetkililerine ulaştığında başvuru sahibi ile telefonla iletişime geçeceğiz. (Başvuru Formunu Doldurmak Zorunludur.)

Cep                              :  0533 139 16 19
Email                           :  iletisim@puyedakademi.com

PuyedAkademi Hakkında

Püyed Akademi Üstün zekalı ve üstün yetenekli çocukların tespit edilerek okul öncesi dönemden başlayıp, eğitim süresinin sonuna kadar aile, toplum ve eğitim alanlarında desteklenmesini, geliştirilmesini, eğitimlerinin zenginleştirilmesini sosyal ve kültürel etkinliklere katılım sağlanması amaç edinmiştir. Bursa Teknik Üniversitesi, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi, Yıldırım Belediyesi, Türk Kızılayı gibi öncü kurum ve kuruluşların iş birliği ile sosyal sorumluluk projelerinde yer almıştır. Aynı zamanda Püyed Akademi bugüne kadar ülkemizde tanınmış uzmanlardan destek alarak 3000 aileye konferans/seminer/eğitim düzenlemiştir. Sosyal sorumluluk gereği devlet anaokulları ve ortaokullarında atölyeler düzenlemiş, çocukları uzmanlar ile buluşturmuş, aynı zamanda alana ilgi duyarak kendini geliştirmek isteyen öğretmenlerimize de eğitimler düzenlemiştir. Bu ülkenin geleceği olan çocuklarımızı, bu ülkenin değerleri ile yetiştirmeyi amaçlamış kuruluş olan Püyed Akademi, yetenek ve nitelikleriyle farklı olan çocuklarımıza farklı bir eğitim, farklı bakış açısı ve özgün bir eğitim ortamını sunma amacındadır. Tüm çocukların zihinsel ve duygusal alanlarda desteklenmesi, bu çocukların sahip oldukları potansiyellerini kullanmayı öğrenmelerini ve performanslarını arttırmaya yönelik çalışmalar yapmalarını sağlamak temel hedeflerimizdendir.

Üstün Zekalı ve Yetenekli öğrencilerin eğitiminde üst düzey düşünme olarak nitelendirdiğimiz analiz etme, değerlendirme ve yaratıcılık ağırlıklı olarak ele alınmaktadır.  Bu kriterlerden bazıları karşılaştırma yapılabilecek kriterleri belirleme, irdeleme, analiz etme, karar verme, yargıda bulunma, yeni fikir üretme gibi daha soyut ve karmaşık becerilerdir.

Programımızın programının kuramsal temelinde Üçlü Halka Zeka Kuramı (J. Renzulli) yaklaşımını benimsemiş ve yaratıcılık ile problem çözme üzerine yapılan araştırmalar temel alınarak şekillendirilmiştir. Zenginleştirme programları genel olarak öğrencilerin motivasyon, yaratıcılık ve liderlik özelliklerini desteklemeyi hedef almaktadır. Zenginleştirilmiş programlar öğrencilerde eleştirel düşünme becerileri, yaratıcı problem çözme becerileri ve takım çalışması gibi işlevsel akıl yürütme becerilerini desteklemektedir. (VanTassel-Baska & Brown, 2015)

PüyedAkademi atölyelerinde aynı zamanda TABA Kritik Düşünme Stratejilerini kullanmaktadır

Püyed Ailelerinin Görüşleri