Puyed İlkokulu

Bursa’nın Üstün Potansiyelli Çocuklar İlkokulu İçin Öğrenci Tanılama Süreci Başladı…

PUYEDOKUL 1. AŞAMA TANILAMALARINDA 

 • Genel Zeka Ölçeği (aileden talep edilir)
 • Aile Değerlendirme Ölçeği
 • Fen Bilimleri ve Bilgisayar Bilimlerine Yönelik Ölçekler
 • Yaratıcılık Testi

Uygulanmaktadır.

2. Aşamada öğrenci gözlem değerlendirme için 9 – 17 Mayıs Tarihleri arasında Hafta Sonu Oryantasyon Programına Dahil edilir.

18 – 21 MayısTarihlerinde aileye geribildirim verilir ve kayıt değerlendirme süreci tamamlanır.

Tanılamanın tüm aşamaları ücretlidir.

1. Aşama Ücreti: 80 TL

2. Aşama Ücreti: 300 TL

Başvuru Alınacak Yaş grupları:  Hazırlık Sınıfı – 1. Sınıf – 2. Sınıf

2. Aşamaya Doğrudan Katılım Koşulu :  Ülkemizde standardizasyonu yapılmış zeka testlerine göre üstün zihin düzeyine sahip çocuklar programa kabul edilecektir. Aileler test sonuç raporlarını bize göndermekle yükümlüdür. Bilim sanat merkezine devam eden öğrencilerden herhangi bir belge istenmeyecektir. Daha önce test uygulanmamış öğrenciler için kurumumuza başvurabilirsiniz. Ayrıca parlak zihin düzeyine sahip çocuklar da kendi zihinsel akranlarının bulunduğu sınıflarda programa dahil edilecektir.

Not: Zeka testi olmayan çocuklar için aileler bizimle iletişime geçebilirler. Okul Öncesi seviyesindeki öğrencilere test/tanılama zorunluluğu tutulmamaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçiniz.

Diğer Detaylar…

Eğitimsel İçerik: Eğitim Öğretim yılı boyunca sunulacak eğitimsel içerik zeka ve yeteceği geliştiren en etkili bilimsel strateji, yöntem ve uygulamaları kapsamaktadır.

Öğrenci Takibi:  Sınıflar 7-11 kişi olacaktır. Bütün eğitimler ile ilgili çocuğunuzun genel durumunu gözlem ve gelişimini ifade eden Eğitimcilerimiz tarafından hazırlanan ve her hafta her ders için ayrı ayrı düzenlenen gözlem raporları ile ölçekler en geç 10 Günde bir tarafınıza teslim edilecektir.

İlgi Alanına Göre Bireysel Destek: Her Öğrenci kendi yolunda ilerler. Her çocuk kendi hızında ilerler. Her çocuk farklı biçimde öğrenir. İşte bu nedenle her çocuğu ayrı değerlendirmek gerekir.

Aile Eğitim Seminerleri*:  Aile eğitim semineri düzenlenecektir. Her seminerden önce seminer konusu ve konuşmacısı ile ilgili bilgiler internet adresimizden duyurulacaktır.

Çizginin Dışındaki Çocuklar İçin Tasarladık !

Üstün Potansiyelli öğrenciler farklı ve özel bir eğitime ihtiyaç duyar. Başarıya ulaşmaları, mutlu olmaları, ihtiyaçlarını gidermeleri için özel eğitim şarttır. Fakat Türkiye de üstün potansiyelli çocukların kendilerini ait hissedecekleri bir okul, eğitim programı veya kurum bulmak neredeyse imkânsızdır.

Bu yüzden, Püyed İlkokulunu kurmaya karar verdik. Öğrencilerin yalnızca hafta sonu bir gün değil, her gününü keşfetmeye, üretmeye, kendini gerçekleştirmeye yönelik üst düzey çalışmalar yapmalarını, kendi zihinsel akranları ile bir arada eğitim alıp daha mutlu olmalarını istediğimiz için… ÇÜNKÜ BASİTSE SIKICIDIR.

 

Çocuğum Bu Okulda Ne Kazanacak?

 • Üstün Yetenekliler alanında en etkili bilimsel strateji, yöntem ve uygulamalarla kendisini gerçekleştirme fırsatı bulacak
 • Ülkemizde nadir bilinen ve uygulanan düşünsel becerileri hedefleyen teknikleri öğrenecek
 • Sosyal ve Duygusal gelişiminde önemli düzeyde farklılık olacak
 • Yalnız olmadığını, kendisi gibi hızlı öğrenen, ilgi alanları benzer arkadaşları olduğunu görecek
 • Bizzat rol alarak öğrenecek
 • Zeka seviyelerinden ve farklılıklarından dolayı dışlanmayacakları bir ortamda ders alacak
 • Bilime, teknolojiye, sanata olan merak duygusu artacak
 • Özgüveni gelişecek, liderlik yeteneği artacak
 • Takım çalışmasını öğrenecek
 • Onları anlayan ve ihtiyaçlarını bilen öğretmenleri olacak
 • Zeka ve yetenek alanları gelişecek
 • Problem çözme becerisi artacak
 • Eğlenerek öğrenecek
 • Tüketmeyi değil üretmeyi öğrenecek ve üretim süreci evde de devam edecek.
 • Başarı güdüsünü bilgisayar oyunlarında değil gerçek hayatta tadacak
 • Başarılı rol modelleri görecek ve kendine rol model alacak
 • Konsantrasyon ve motivasyonunda iyileşmeler olacak
 • Kendi Zihinsel akranları ile bir arada eğitim alacak

Nasıl Başvuracağım?

 • Aşağıda yazılı “Şimdi Başvurmak İçin Tıklayınız” yazısına tıklayarak başvuru formu veli tarafından doldurulur.
 • Gönderilen form PüyedAkademi yetkililerine ulaştığında sizinle telefonla iletişime geçerek süreç hakkında ön bilgi verilir.
 • Ön bilgi sonrası kayıt değerlendirme süreci başlatılır. 
 • Son aşamadaki öğrenci gözlem değerlendirme sırasında size tekrar yüz yüze detaylı bilgi verilir.
 • Kayıt Süreci Tamamlanır.

Tel : 224 326 000 1

Cep : 0507 159 16 17

Email : ilkokul@puyedakademi.com

Püyed Akademi Üstün zekalı ve üstün yetenekli çocukların tespit edilerek okul öncesi dönemden başlayıp, eğitim süresinin sonuna kadar aile, toplum ve eğitim alanlarında desteklenmesini, geliştirilmesini, eğitimlerinin zenginleştirilmesini sosyal ve kültürel etkinliklere katılım sağlanması amaç edinmiştir. Bursa Teknik Üniversitesi, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi, Yıldırım Belediyesi, Türk Kızılayı gibi öncü kurum ve kuruluşların iş birliği ile sosyal sorumluluk projelerinde yer almıştır. Aynı zamanda Püyed Akademi bugüne kadar ülkemizde tanınmış uzmanlardan destek alarak 3000 aileye konferans/seminer/eğitim düzenlemiştir. Sosyal sorumluluk gereği devlet anaokulları ve ortaokullarında atölyeler düzenlemiş, çocukları uzmanlar ile buluşturmuş, aynı zamanda alana ilgi duyarak kendini geliştirmek isteyen öğretmenlerimize de eğitimler düzenlemiştir. Bu ülkenin geleceği olan çocuklarımızı, bu ülkenin değerleri ile yetiştirmeyi amaçlamış kuruluş olan Püyed Akademi, yetenek ve nitelikleriyle farklı olan çocuklarımıza farklı bir eğitim, farklı bakış açısı ve özgün bir eğitim ortamını sunma amacındadır. Tüm çocukların zihinsel ve duygusal alanlarda desteklenmesi, bu çocukların sahip oldukları potansiyellerini kullanmayı öğrenmelerini ve performanslarını arttırmaya yönelik çalışmalar yapmalarını sağlamak temel hedeflerimizdendir.

Üstün Zekalı ve Yetenekli öğrencilerin eğitiminde üst düzey düşünme olarak nitelendirdiğimiz analiz etme, değerlendirme ve yaratıcılık ağırlıklı olarak ele alınmaktadır.  Bu kriterlerden bazıları karşılaştırma yapılabilecek kriterleri belirleme, irdeleme, analiz etme, karar verme, yargıda bulunma, yeni fikir üretme gibi daha soyut ve karmaşık becerilerdir.

Eğitim programımız; kuramsal temelinde Üçlü Halka Zeka Kuramı (J. Renzulli) yaklaşımını benimsemiş ve yaratıcılık ile problem çözme üzerine yapılan araştırmalar temel alınarak şekillendirilmiştir. Müfredat oluşturma ve farklılaştırma çalışmalarının temelinde ise Başarılı Zeka Kuramı’nı oluşturan unsurları gözetmektedir. Zenginleştirme programları genel olarak öğrencilerin motivasyon, yaratıcılık ve liderlik özelliklerini desteklemeyi hedef almaktadır. Zenginleştirilmiş programlar öğrencilerde eleştirel düşünme becerileri, yaratıcı problem çözme becerileri ve takım çalışması gibi işlevsel akıl yürütme becerilerini desteklemektedir. (VanTassel-Baska & Brown, 2015)

PüyedAkademi atölyelerinde aynı zamanda TABA Kritik Düşünme Stratejilerini kullanmaktadır

PuyedAkademi Hafta Sonu Programı Ailelerinin Görüşleri