Başlangıç Tarihi: 25 Ekim Çarşamba

Eğitim Günler: Salı / Perşembe / Cuma (katılımcılar uygun olan tek bir gün seçmelidir.)

Saat: 15:30 – 16:30

Eğitim Süresi: 17-20 Hafta (Yaş grubuna göre değişmektedir.)

Eğitim Ücreti: 4 Haftalık 150 TL

Yaş: 1-2-3-4-5. Sınıf Seviyesindeki Tüm öğrenciler

Başvuru:  Aşağıdaki formu doldurarak ön başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Sizlere telefonla geri dönüş yapılarak randevu verilecektir.

Duygusal Zeka Beceri Geliştirme ve Şiddeti Önleme Programı

Püyed Akademi Bireylerin Duygusal Becerilerini Önemsiyor ve Bursa’da İlk ve Tek Sosyal Duygusal Öğrenme Eğitim Programını Sunmaktan Gurur Duyuyor…

Bu Program İle Desteklenen Bireyler
* Duygularını ifade edebilir, güçlü duygularını kendilerine ve başkalarına zarar
vermeksizin yönetebilir,
* Öfke kontrolü yapabilir
* Akran zorbalığının üstesinden gelebilir
* Etkin dinleme becerilerini kazanır
* Kendini sakinleştirme süreçlerini kullanabilir
* Dürtülerini kontrol edebilir
* Problemleri çözebilir
* Riski davranışlardan uzak durur
* Stres yönetimi yapabilir

Çocuklara duygusal zeka beceri eğitimi vererek; birçok davranış ve alışkanlık bozukluğunu henüz ortaya çıkmadan engelleyebilir, okullarda şiddet ve saldırganlığın önüne geçebiliriz. Ayrıca çocukları yaşamın zorluklarına karşı güçlü bir şekilde hazırlayabiliriz.

Sosyal Duygusal Öğrenme (SDÖ) kendimizi, ilişkilerimizi ve işimizi etkili ve ahlaklı biçimde yönetmek için ihtiyaç duyduğumuz becerileri içerir. Duygularımızı tanımak ve yönetmek, diğer insanlara ilgi ve özen göstermek, olumlu ilişkiler kurabilmek, sorumluluğunu alabildiğimiz kararlar verebilmek ve zorlayıcı durumlarla yapıcı ve etik biçimde baş edebilmek Sosyal ve Duygusal Öğrenmenin temelinde yer alan becerilerdir.

Daniel Goleman.a göre: “Eğer elinizde duygusal becerileriniz yoksa, eğer sizi strese sokan duygularınızı yönetemiyorsanız, eğer empatiden yoksunsanız ve etkili ilişkiler kuramıyorsanız, o zaman ne kadar zeki olursanız olun hayatta çok da ileri gidemezsiniz.” Bu nedene duygusal zeka beceri eğitimi her birey için çok önemlidir. Çocuklara duygusal zeka beceri eğitimi vererek; birçok davranış ve alışkanlık bozukluğunu henüz ortaya çıkmadan engelleyebilir,  okullarda şiddet ve
saldırganlığın önüne geçebiliriz. Ayrıca çocukları yaşamın zorluklarına karşı güçlü bir şekilde  hazırlayabiliriz. Öz farkındalık, empati, gurupla işbirliği, kişisel sorumluluk ve duyguları yönetme gibi bir çok konuda kazanım sağlamak bu atölyelerin temel amacıdır.

Eğtitim programımıza katılım için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.
Program ile ilgili yazılı bilgilendirmeleri ve program koşullarını okudum